به وبسایت شیمی سنتر خوش آمدید
 • شنبه تا چهارشنبه
 • تهران، خیابان ستارخان ، خیابان شادمان ، کوچه 1 ، پ3
 • info@chemicenter.com

اطلاعات تماس

 • شنبه تا چهارشنبه
 • تهران، خیابان ستارخان ، خیابان شادمان ، کوچه 1 ، پ3
 • info@chemicenter.com

خرید گوارگام با قیمت مناسب | فروش گوارگام عبدالقادر

خرید گوارگام

خرید گوارگام با قیمت مناسب | فروش گوارگام عبدالقادر

گوارگام را می‌توان به عنوان یک غلیظ کننده طبیعی غذا، شبیه صمغ لوبیا ملخ، نشاسته ذرت یا آرد تاپیوکا توصیف کرد. گفته می‌شود که توانایی غلیظ شدن قابل توجهی بیشتری نسبت به نشاسته ذرت دارد. این باعث شده است که این ماده افزودنی محبوب در محصولاتی مانند پودینگ و بستنی باشد. تا همین اواخر، این ماده همچنین جزء قرص‌های رژیمی بدون نسخه بود که برای ایجاد حس سیری طراحی شده بودند. در ادامه به معرفی دقیق صمغ گوار و کاربرد گوارگام در صنایع مختلف می‌پردازیم. پس برای آشنایی بیشتر بااین صمغ شگفت انگیز و همچنین خرید گوارگام تا انتهای این محتوا ما را همراهی کنید.

 اینصمغخرید گوارگام

گوارگام چیست?

گیاه گوار که به عنوان گیاه خوشه‌ای نیز شناخته می‌شود، عمدتاً در پاکستان و مناطق شمالی هند در چرخه‌های خشکسالی/بارش‌های موسمی موجود در آن مناطق رشد می‌کند. گیاهان پس از فصل باران‌های موسمی برداشت می‌شوند و دانه‌ها در آفتاب خشک می‌شوند. سپس دانه‌ها به صورت دستی یا مکانیکی جدا می‌شوند و به آرد تبدیل می‌شوند. که پودر حاصل همان گوارگام می‌باشد.

این ماده، کم کالری است و عمدتاً از فیبر محلول تشکیل شده است. از نام های دیگر این صمغ می‌توان به صمغ دیلیپ و صمغ گواران اشاره کرد. در حالی که مصرف کنندگان ممکن است از موادی مانند صمغ لوبیا ملخ، کاراگینان و صمغ گوار اجتناب کنند، حقیقت این است که بسیاری از بستنی‌ها، پودینگ‌ها و سس‌های کنسرو شده بدون آن‌ها غیرقابل خوردن هستند. این ماده تنها یک عامل غلیظ کننده نیست، بلکه یک چسب و نرم کننده نیز می‌باشد. در ادامه به معرفی چند مورد از کاربرد گوارگام خواهیم پرداخت.

کاربرد گوارگام در صنایع حفاری

تقاضا برای گوارگام در چند دهه اخیر به دلیل توسعه مشتقات مختلف آن مانند مشتقات آنیونی و کاتیونی افزایش یافته است. اهمیت تجاری فعلی این ماده به دلیل استفاده از آن در تحریک چاه‌های نفت و گاز به ویژه شکستگی هیدرولیکی است که در آن از فشار بالا برای شکستن سنگ استفاده می‌شود. گوارگام سیال شکاف را غلیظ‌تر می‌کند به طوری که می‌تواند ماسه را به سنگ‌های شکسته حمل کند. این شکستگی به دلیل وجود ماسه باز می‌ماند که مسیری را برای جریان گاز یا نفت به چاه ایجاد می‌کند. مشتقات گوار برای استفاده در سیالات شکست هیدروکسی پروپیل گوار (HPG) و کربوکسی متیل هیدروکسی پروپیل گوار (CMHPG) هستند.

کاربرد گوارگام در صنایع غذایی

صمغ گوار در آب سرد به سرعت هیدراته می شود. این یک ژل یکنواخت و با ویسکوزیته بالا تولید می‌کند که به ضخیم شدن طیف گسترده‌ای از دسته‌های غذایی کمک می‌کند. این ماده 8 برابر نشاسته ذرت قدرت غلیظ کنندگی دارد و برای کنترل ویسکوزیته و ساخت بافت استفاده می‌شود. این محصول کاملا طبیعی و در صنایع غذایی و نوشیدنی به عنوان یک ماده تشکیل دهنده استفاده می‌شود. کاربردهای آن شامل محصولات پخته شده، بستنی، غذای حیوانات خانگی و محصولات لبنی است.

هنگامی که بستنی فرآوری نشده ذوب می‌شود و دوباره یخ می‌زند، اغلب کریستال‌های یخ دانه‌ای تشکیل می‌شوند. این ماده توانایی طبیعی اتصال با مولکول‌های آب را دارد و از تشکیل کریستال‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند. غذاهای فرآوری شده با بافت خامه‌ای در درجه اول با چسب‌هایی مانند این در کنار هم نگه داشته می‌شوند. بدون چسب، مواد تشکیل دهنده ممکن است به یک آشغال آبکی تبدیل شوند.(مطالعه بیشتر در این لینک

قیمت روز گوارگام

کاربرد گوارگام برای لاغری

استفاده از این ترکیب به عنوان یک ماده در کمک‌های رژیمی بدون نسخه به طور رسمی در اوایل دهه 1990 توسط FDA ممنوع شد. این ترکیب به مایعات موجود در معده می‌چسبد و متورم می‌شود و باعث احساس سیری رضایت‌بخش می‌شود. این توده متورم همچنین می‌تواند باعث انسداد خطرناک روده و دوازدهه شود. صمغ گوار برای استفاده به عنوان یک کمک رژیم غذایی بدون نسخه غیرایمن و بی‌اثر اعلام شد، اگرچه هنوز در مقادیر کم به عنوان غلیظ کننده و چسبنده مواد غذایی استفاده می‌شود.

خواص گوارگام برای سلامتی

این ماده برای کمک به هضم غذا، کنترل اشتها، رفع یبوست، تثبیت سطح قند خون، درمان سندرم روده تحریک پذیر (IBS) مفید است. صمغ گوار برای سلامت روده مفید است/به سلامت روده کمک می‌کند، سطح کلسترول را بهبود می بخشد. علاوه بر این برای کاهش وزن و مدیریت وزن مفید است/ کمک می‌کند.

عملکرد گوارگام در محصولات غذایی

خواص آن شامل:

 1. در آب سرد به سرعت هیدراته می‌شود.
 2. یک ژل یکنواخت و با ویسکوزیته بالا تولید می‌کند که به ضخیم شدن طیف گسترده‌ای از دسته های غذایی کمک می‌کند.

 در اینجا چند نمونه از خواص و عملکرد این ماده در غذاهای مختلف آورده شده است:

 • در غذاهای منجمد، به رشد کریستال، جداسازی و کنترل سینرزیس کمک می‌کند.
 • در محصولات سرخ شده، به کاهش جذب روغن کمک می‌کند.
 • در چاشنی هایی مانند سس کچاپ و سس‌ها، به کاهش جداسازی فاز در ماتریکس‌های روغن-آب کمک می‌کند، جریان آزاد محصول را حفظ می‌کند و قوام را بهبود می‌بخشد.
 • در نوشیدنی‌ها، به بهبود حس دهان و ویسکوزیته کمک می‌کند.
 • در غذاهای لبنی، ویسکوزیته را حفظ می‌کند، بافت را بهبود می‌بخشد و تشکیل کریستال یخ را کنترل می‌کند.
 • در محصولات پخته شده و شیرینی‌پزی، ماندگاری آن را طولانی‌تر می‌کند و پایداری انجماد و ذوب را بهبود می‌بخشد. همچنین رطوبت را کنترل می‌کند، کریستالیزاسیون قندها را تثبیت می‌کند. در محصولات پخته شده بدون گلوتن، این ترکیب از خواص ویسکوالاستیک ساختاری گلوتن تقلید می‌کند.
 • در غذاهای حیوانات خانگی، به حفظ رطوبت، غلیظ شدن و تثبیت آن کمک می‌کند.

گوارگام خوراکی

عوارض گوارگام

زمانی که این صمغ از طریق دهان با حداقل 8 اونس مایع مصرف شود، احتمالاً برای اکثر افراد بی‌خطر است. مصرف آب مهم است زیرا احتمال خفگی یا ایجاد انسداد در روده را کاهش می‌دهد. عوارض جانبی شامل افزایش تولید گاز، اسهال و مدفوع شل است. این عوارض معمولاً پس از چند روز استفاده کاهش یافته یا ناپدید می‌شوند. در صورت مصرف بیش از حد و در مقادیر زیاد آن یا ننوشیدن مایعات کافی خطر علائم خفیف گوارشی مانند گاز، اسهال، نفخ و گرفتگی عضلات را افزایش می‌دهد و حتی دوز بالای صمغ گوار می‌تواند باعث انسداد مری و روده شود.

پودر گوارگام را از کجا تهیه کنیم

این ماده دارای تمایل قوی برای تشکیل پیوند هیدروژنی در آب است که آن را به یک غلیظ کننده و تثبیت کننده تبدیل می‌کند. محلول‌های آبی آن ماهیتی بسیار چسبناک دارند. به دلیل این خواص، کاربردهای گسترده ای در صنایع غذایی و ….دارد. یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن در صنعت، قیمت پایین آن است. شما می‌توانید برای استعلام قیمت پودر گوارگام و خرید گوارگام با شیمی سنتر تماس بگیرید، کارشناسان ما ضمن ارائه قیمت روز گوارگام، پاسخگوی هر گونه سوال در رابطه با آن می‌باشند.

سوالات متداول مربوط به گوارگام

آیا صمغ گوار فاقد گلوتن است؟

بله، این ترکیب فاقد گلوتن است. از آنجایی که این صمغ نوعی ترکیب گیاهی است، ب آن را به یک غذای طبیعی بدون گلوتن تبدیل می‌کند.

آیا صمغ گوار برای سگ‌ها بی‌خطر است؟

این صمغ محلول در آب است که می‌تواند انتقال چربی در غذای حیوانات خانگی را کاهش دهد. این می‌تواند به هضم اسیدهای آمینه کمک کند و به دلیل ترکیبات شیمیایی آن برای استفاده در غذاهای حیوانات خانگی ایده آل است.

آیا گوارگام ملین است؟

صمغ گوار به عنوان ملین استفاده می‌شود. همچنین برای درمان اسهال، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، برای کاهش کلسترول؛ و برای جلوگیری از “سخت شدن عروق” (آترواسکلروز)، چاقی و دیابت استفاده می‌شود. در غذاها و نوشیدنی‌ها از این صمغ به عنوان غلیظ کننده، تثبیت کننده، تعلیق کننده و چسباننده استفاده می شود.

امتیاز ۵ از ۵ – ۳ رای
spinner در حال ثبت رای

برچسب ها :
دلشاد دستمرد

۲ نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *