درمان یبوست با وازلین!!..آیا وازلین برای درمان بواسیر خوب است

آیا وازلین برای درمان بواسیر خوب است

آیا وازلین برای درمان بواسیر خوب است

وازلین یک چربی نرم کننده پوست است و به عنوان درمان بواسیر توصیه نمی‌شود. بواسیر یک بیماری پزشکی است که نیاز به درمان مناسب با روش‌های مختلف دارد.

بواسیر چیست؟

بواسیر یک بیماری پزشکی است که در آن رگ‌های خونی در منطقه پوستی که بافت‌های نرم و لطیفی دارد، تحت فشار قرار می‌گیرند و به صورت فراوان و گاهی درونی و خارجی ظاهر می‌شوند. علائم بواسیر شامل خونریزی، درد، سوزش و احساس تورم در منطقه مختلفی از پوست است.

علت به وجود آمدن بواسیر

بواسیر به دلیل عواملی مانند فشار مزمن در ناحیه کمر، یبوست مزمن، بارداری، عوامل ژنتیکی و سن بالا به وجود می‌آید.

تاثیر وازلین بر بواسیر

وازلین یک چربی نرم کننده پوست است که برای مراقبت از پوست، مانع از خشکی و ترک‌ها، درمان برخی عفونت‌های پوستی و بهبود ظاهر جای زخم‌ها استفاده می‌شود. اما وازلین به عنوان درمان بواسیر توصیه نمی‌شود. درمان بواسیر بستگی به شدت بیماری و علت آن دارد.

درمان بواسیر با وازلین

برای درمان بواسیر، ممکن است از روش‌های مختلفی از جمله تغییرات در رژیم غذایی، تمرینات فیزیکی، داروها و در موارد شدیدتر، روش‌های جراحی استفاده شود. بنابراین، برای درمان بواسیر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا روش درمان مناسبی برای شما تعیین شود.

نظر کارشناسی شرکت شیمی سنتر

شرکت شیمی سنتر، به عنوان یک فروشنده عمده وازلین در ایران و مشاور بسیاری از شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی بهداشتی، توصیه می‌کند که به هیچ عنوان به مقالاتی که در سطح وب درباره استفاده وازلین در درمان بواسیر منتشر شده‌اند توجه ننمایید.

این شرکت با توجه به تخصص و تجربه خود، به همه افراد توصیه می‌کند که برای درمان بواسیر به روش‌های معتبر و پزشکی مراجعه کنند و از خوددرمانی با استفاده از وازلین خودداری نمایند. با توجه به اینکه بواسیر یک بیماری پزشکی است، درمان آن بستگی به علت و شدت بیماری دارد و می‌تواند شامل تغییرات در رژیم غذایی، تمرینات فیزیکی، داروها یا در موارد شدیدتر، روش‌های جراحی باشد.

به نقل از دانشکده پزشکی هاروارد health.harvard.edu :

آیا درمان‌های طبیعی برای بواسیر وجود دارد؟

در ابتدا، خبر خوبی داریم: هیچ نوعی از بواسیر خطرناک نیست و عوارض شدیدی که نیاز به درمان پزشکی دارند، بسیار کمرنگ هستند. علائم اغلب با تلاش درمان‌های طبیعی و مراقبت شخصی، بهبود می‌یابند.

شستشوی منطقه با آب نشستنی. برای کاهش خارش و تحریک، توصیه می‌شود تا یک وان حمام با حدود سه تا چهار اینچ آب گرم (نه آب داغ) سرپوشیده شده و با زانوهای خمیده، حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آن نشسته شود. پس از پایان زمان، با حوصله خود را خشک کرده و منطقه را روان کنید.

استفاده از مکمل‌های فیبر. این مکمل‌ها با جذب آب به مدفوع شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر عبور کند و خونریزی و التهاب بواسیر را کاهش دهند. مکمل فیبری پوسته اسپرز Psyllium مانند متاموسیل یا نسخه‌ی ژنریک آن، یک انتخاب خوب است. اگر مصرف Psyllium باعث گاز و سیب‌زمینی می‌شود، می‌توانید از مکمل‌های دیگری با ویتاگلوکان (Benefiber) یا متیل‌سلولز (Citrucel) استفاده کنید.

رفع ناراحتی. محصولات خریداری‌شده از داروخانه را که باعث کوچک شدن بافت التهابی و کاهش خارش می‌شوند، استفاده کنید. پد‌های حاوی عرق‌السوز (Tucks) یا کرم‌های آرامش‌بخشی که حاوی لیدوکائین، هیدروکورتیزون یا فنیل‌افرین (Preparation H) هستند، را امتحان کنید.همچنین می‌توانید اقداماتی برای پیشگیری از شدت علائم بواسیر بردارید.

تاخیر نکنید. تاخیر در انجام حرکت روده‌ای می‌تواند باعث تراکم مدفوع شود و باعث فشار و تلاش زیادی شود که بواسیر را تشدید می‌کند.

درست بنشینید. سعی کنید برای مدت زمان طولانی روی توالت ننشینید؛ این باعث می‌شود بواسیر به بیرون برخیزد و بیشتر شود. روش دیگری برای تسریع این فرآیند، استفاده از یک زیر پایی برای بلند کردن پاهای خود است. این باعث تغییر موقعیت رکتوم شما می‌شود و عبور مدفوع را راحت‌تر می‌کند. همچنین، استفاده از یک بالشتک زیر مجاورت شما در صندلی یا سطح سخت، می‌تواند تورم را کاهش دهد.

نظافت را حفظ کنید. پس از هر حرکت روده، با یک پد عرق‌السوز، ماده ضدعفونی‌کننده بچه یا یک دستمال پنبه‌ای خیس شده با آب گرم، به آرامی منطقه شرجی خود را تمیز کنید. اگر پس از آن تحریکی احساس کردید، ژل پترولیوم یا ژل آلوئه ورا بر روی منطقه مورد نظر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *