مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ

مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ

مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ

آیا راههای فریب سگ مواد یاب دروغ یا واقعیت

مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ در خیلی از موارد برای این حیوانات دوست داشتنی مضر میباشند. البته حس بویایی سگ‌ها برای همه افراد هم خوشایند نیست. از این رو خیلیها سعی در از بین بردن و یا کاهش آن دارند. حس بویایی سگ‌ها فرق بسیاری با انسان‌ها دارد. از سوی دیگر در بین نژادهای مختلف سگ، تفاوت در بویایی خیلی محسوس است.

چگونه حس بویایی سگ را مختل کنیم

این بین خیلی ها به دنبال جستجو درباره چکار کنیم سگ بوی تریاک را نفهمد هستند. اما واقعیت چیز دیگریست که در ادامه مقاله به آن پرداختیم.

شرکت‌ ما ارائه دهنده مواد اولیه شیمیایی در ایران است. این مجموعه امروز قصد دارد شما را با مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ، تفاوت بویایی انسان و سگ، حس بویایی در سگ‌های با نژادهای گوناگون، چرا بویایی سگ برای ما لازم است؟ و… آشنا نماید. از این رو تا پایان این مقاله با ما همراه بمانید.

معرفی مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ

در این قسمت به معرفی مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ می پردازیم.

1-الکل از بین برنده حس بویایی

الکل، مهمترین ماده شیمیایی میباشد که تاثیر مستقیمی بر روی قدرت بویایی سگ دارد. سگها هم از این بو بسیار متنفر میباشند و به هیچ عنوان به دنبال مادههای الکی نمیگردند.الکل، بویی است که سگها از آن متنفر هستند. باید از الکل زدن روی پوست سگ خودداری شود.

در صورت آسیب دیدن سگ، بهترین کار این است که زخم را به کمک آب تمیز کنید و به دامپزشک بروید تا او ضد عفونی نماید. علاوه بر این سگها از عوامل ژل ضد باکتری و بعضی نوشیدنیهای الکلی متنفر هستند. البته همه سگها این گونه نیستند، ممکن است یک سگ نوشیدنی حاوی الکل بنوشد.

2-بوی لاک ناخن

بوی لاک ناخن میتواند برای خیلی از افراد خوشایند باشد، اما سگها از این بو هم متنفر هستند. لاک ناخن از تعداد زیادی ترکیبات شیمیایی درست شده است، بنابراین طبیعی نیست. آنها شامل فرمالدئید، نیتروسلولز، ایزوپروپیل الکل و استات میباشند. سگها از بوی این عطرها متنفرند. در صورت برخورد سگ با لاک ناخن می تواند سبب عطسه و خارش بیش از حد آنها گردد.

از طرف دیگر، پاک کنندههای لاک ناخن هم بخشی از لیست بوهایی است که سگها از آنها متنفر هستند. این به خاطر ترکیبات شیمیایی آنهاست، بوی استون احتمالا برای سگها آزاردهندهترین بو باشد. پیشنهاد میکنیم لاک ناخن بدون استون را انتخاب نمایید و یا همه این محصولات آرایشی را از سگ دور نگه دارید.

3- بوی کلر و محصولات پاک کننده

اگر چه برای ما مواد پاک کننده، فضایی تمیز ایجاد می کنند، اما سگ ها از بوی مواد پاک کننده متنفر میباشند. سگها نه فقط این بو را دوست ندارند، بلکه این محصولات میتواند برای سگها خیلی مضر و خطرناک باشد. استنشاق مستقیم این مواد میتواند باعث به وجود امدن تحریک در دستگاه تنفسی و مری این حیوان شود.
علاوه بر این، آمونیاک عطری خیلی شبیه با بوی ادرار سگ تولید میکند. سپس یک سگ این بوی ادرار را با امدن حیوان دیگری در خانه مرتبط میکند و میتواند باعث ایجاد استرس در سگها شود.

راه های فریب سگ موادیاب

قاچاقچیان راههای فریب سگ موادیاب را بلد هستند. آنها برای فریب سگهای مواد یاب از ماده کافور استفاده میکنند. محموله مواد مخدر را در داخل تنور نانوایی صنعتی به سبک ماهرانهای با سرب پوشش میدهند و تشخیص آن برای سگ دشوار میشود.

چگونه حس بویایی سگ را مختل کنیم

در پاسخ به این سوال که چگونه حس بویایی سگ را مختل کنیم؟ باید گفت به طور کلی استفاده از مواد شوینده شیمیایی می‌تواند هم برای ما و هم برای حیوانات خطرناک باشد. اما مواردی هستند که حتی استفاده کم از آن‌ها هم خطر جدی برای سلامتی سگ خانگی دارد و ممکن است سبب بروز مسمومیت سگ گردد؛ بنابراین مواظب باشید تا سگ با مواد شوینده تماس نداشته باشد.

مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ

کمتر کسی است که از رفتن به بیمارستان خرسند شود. بوی بیمارستان برای همه موجودات ناراحت کننده است. درباره سگ‌ها هم همینطور است. عمده‌ترین ماده‌‌ای که در بیمارستان‌ها استفاده میشود مواد الکلی است. سگ‌ها از هر گونه الکل فراری هستند.

بوی فلفل تند یا بوهایی که احساس گز گز در بینی به وجود می آورند می‌توانند برای سگ‌ها ناخوشایند باشند. مواد شیمیایی زیادی هستند که در این دسته قرار دارند. کپسایسین و پیپرین از مواد شیمیایی هستند که با سگ‌ها رابطه خوبی ندارند.به طور کلی ادویه‌ها کابوس سگ‌ها می باشند. البته در بعضی موارد ممکن است از دور از آن‌ها لذت ببرند. با این حال به خاطر داشته باشید که بهتر است ادویه‌ها را به طرف سگ‌ها پرتاب نکنید.

ویتامین سی (Vitamin C) یکی از مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ میباشد. از این رو سگ‌ها از خیلی از مرکبات متنفرند. از جمله این مرکبات می‌توان به گریپ فروت، نارنج و ترنج و پرتقال اشاره کرد.جوهر نعنا هم می‌تواند حس بویایی سگ‌ها را با مشکل مواجه کند. به همین خاطر است که سگ‌ها از گیاهان تازه به خصوص رزماری و نعنا متنفرند. البته سگ‌هایی که تحت آموزش قرار دارند؛ می‌توانند این حس را هم کنترل کنند.

اسید استیک یا همان سرکه یکی دیگر از موادی می باشد که سگ‌ها را دور می‌کند. این ماده اختلال زیادی در بویایی سگ ایجاد نمی‌کند. بلکه فقط سگ را از مکان مدنظر شما دور می سازد.کلر یا آمونیاک علاوه بر اینکه برای بویایی انسان ضرر دارد ؛ می‌توانند سبب از بین بردن حس بویایی سگ‌ها شوند. استنشاق این بوها می‌توانند باعث مشکلات تنفسی در سگ‌ها شود.

دانستن اطلاعاتی در باره مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ برای همه سازندگان و تولید کنندگان ضروری است. چرا که در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها عموما از سگ‌های نگهبان استفاده می‌شود که حس بویایی قوی دارند.این مواد باید در بسته بندی‌های وکیوم شده یا بسته نگهداری شوند. از این رو پیشنهاد می‌شود از جایی خرید کنید که این مواد را در بهترین بسته بندی در اختیار شما میگذارند. کافی است با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید!

سگ مواد یاب چه موادی را پیدا میکند

آموزشگاه‌های زیادی به منظور تربیت این سگ‌ها در جاهای خاصی از ایستگاه‌های پلیس وجود دارد. این مکان‌ها با بهره گیری از مواد مختلفی اقدام به تربیت سگ‌ها می‌کنند. صد البته که شیوه های خاصی را هم در پیش می‌گیرند! در این آموزش‌ها به سگ‌ها آموزش می دهند به دنبال چه چیزهایی باشند.

سگ موادیاب چه وادی را پیدا میکند؟ به طور مثال سگ‌های مواد یاب حتی می‌توانند نوع مواد مخدر را با بهره گیری از بوی آن‌ها ردگیری کنند.البته قاچاقچیان نگران نباشند روش های دور زدن زیادی برای آن‌ها وجود دارد! مخفی کردن مواد مخدر در محصولات راهی است که خیلی از این خلافکاران از آن استفاده کرده اند. البته امروزه پلیس هم روش های خاص خود را در پیش گرفته است.

سگ‌هایی که تحت نظر پلیس آموزش دیده باشند؛ به خوبی می‌توانند فرق میان بوهای انحرافی و بوی اصلی را شناسایی کنند. چون که این سگ‌ها براساس استانداردهای خاصی آموزش می بینند.

از سوی دیگر جالب است بدانید حس بویایی سگ‌های مواد یاب از آب و هوا هم تاثیر می گیرد. تحقیقات نشان داده است در بعضی شهرستان‌ها افزایش دما سبب افزایش بازدهی این سگ‌ها شده است. اما اگر مقداری رطوبت هوا را بیشتر کنیم؛ عملکرد این موجودات کم میشود.همچنین دانشمندان معتقدند افزایش سرعت وزش باد و مقدار تندی باد، می‌تواند قدرت بویایی سگ مواد یاب را بیشتر نماید. تحقیقات این چنینی هنوز در ابتدای راه است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که به سگ‌ها یاد داده می‌شود؛ روش صحیح بو کردن است. آن‌ها می‌آموزند هنگامی که به این حس سگ‌ها نیاز داریم؛ از دهان خود کمتر استفاده نمایند تا میزان هوایی که از طریق بینی تنفس می‌شود بیشتر گردد.

از دیگر مواردی که برای افزایش حس بویایی سگ مواد یاب به آن‌ها یاد داده می‌شود می‌توان به کنترل و ردیابی بو اشاره نمود. آن‌ها با استفاده از دم خود این توانایی را دارند که جریان هوا را بیشتر کرده و بو را راحت‌تر ردیابی کنند!

حس بویایی سگ چند کیلومتر است

بعضی هم می‌پرسند حس بویایی سگ چند کیلومتر است؟ سگ‌ها می‌توانند تا نزدیک ۴۰ فوتی زیر زمین را هم بو بکشند! همین مورد سبب شده از سگ‌های مشروب یاب یا سگ‌های مواد یاب در گمرک‌ها استفاده گردد. قدرت بویایی سگ‌ها تا ۲۰ کیلومتری مناسب است. البته همه این‌ها وابسته به نژاد سگ‌ها مختلف است.

همچنین سگ‌ها برحسب نژادی که دارند می‌توانند در تحقیقات علمی هم مشترک شوند. همانند تحقیقاتی که محققان در تلاش بودند بر روی نهنگ‌ها انجام دهند!سال‌های زیادی بود که محققان نهنگ نمی‌توانستند از این حیوان عظیم الجثه چیزی بدانند و کشف کنند. این حیوان در عمق زیاد و در مکان‌های خاص اقیانوس زندگی می‌کند. از این رو تحقیقات در مورد آن هنوز هم جنبه‌های مخفی زیادی دارد.

خیلی از موارد مربوط به این حیوان هنگامی که یک سگ توانست از روی بوی مدفوع نهنگ به رژیم غذایی این حیوان پی ببرد روشن شد! جالب است بدانید مدفوع نهنگ تا یک هفته بر سطح آب باقی می‌ماند. بنابراین محققان به خوبی و با بهره گیری از حس بویایی سگ‌ها می‌توانند روی این حیوانات جذاب تحقیق نمایند.

سگ از چه بویی فرار میکند

برای دانستن این که سگ از چه بویی فرار می کند ادامه این نوشته را مطالعه کنید.

1-مرکبات باعث فرار سگ میشود

انسانها بوی مرکبات را خیلی دوست دارند. بوی مرکبات نه فقط یادآور تابستان است، بلکه رایحه-ای است که می تواند برای مدت طولانی ماندگار باشد. درحالیکه این یکی از بوهایی است که سگ-ها بیشتر از آن متنفر می باشند.

به خاطر داشته باشید که حس بویایی سگ ها 40 برابر بیشتر از حس بوبایی ما انسانها است. بنابراین ، اگر بوی مرکبات برای یک انسان بد است، تصور کنید این بو، برای یک سگ چقدر قوی است. این رایحه آنقدر قوی است که می تواند سبب تحریک در دستگاه تنفسی حیوان گردد. همچنین احساس بد و غیرقابل تحمل در سگ شما ایجاد میکند.

مرکبات مثل لیمو، پرتقال یا گریپ فروت، بویی می دهند که سگها از آن بدشان میاید. اما رایحه-هایی که سگ ها بیشتر از آن متنفرند، رایحههایی میباشند که از روغنها و کرمهای تهیه شده با این نوع میوهها درست میشود. روغنها محصولات غلیظی هستند که بوی خیلی شدیدتری از خود میوه میدهند.
اگر تمایل دارید از بوی مرکبات برای جلوگیری از ادرار کردن سگ خود در محل خاصی از خانه (مثل فرش) استفاده کنید ، پیشنهاد میکنیم از میوههای طبیعی استفاده نمایید. در حالی که یکسری بوهایی وجود دارد که میتوانید از آنها برای دور نگه داشتن سگها استفاده نمایید، مهم این است که آنها مضر نباشند.

2-سرکه باعث دور شدن سگ میشود

سرکه نیز یک ماده دیگری است که به عنوان یک درمان خانگی از آن برای جلوگیری از ادرار سگ در داخل خانه استفاده میگردد. سگها از بوی سرکه بدشان میآید. همانند میوههای مرکبات، بوی سرکه آنقدر قوی می باشد که برای سگها تا حدی غیر قابل تحمل میشود.

با این حال، سرکه سیب برای سگها فایده دارد. بنابراین توصیه میکنیم استفاده از سرکه سیب را به طور صد در صد قطع نکنید. شما باید شیوه استفاده کردن درست از سرکه را یادبگیرید و هر چند وقت یکمرتبه از آن استفاده کنید، به طوری که حیوان شما تا آنجا که ممکن است احساس راحتی کند.
سرکه سیب در جلوگیری از بوی بد سگ خیلی موثر است. البته از آنجا که بوی سرکه، یکی از رایحههایی است که سگ ها از آن متنفر می باشند، پیشنهاد میشود آن را با شامپوی مخلوط کنید تا عطر آن کاهش یابد.

3-فلفل چیلی باعث اختلال حس بویایی

سگها از بوی فلفل چیلی به طرز وحشتانکی متنفرند. بوی مستقیم این غذا می تواند سبب تحریک تنفسی، خارش در بینی و عطسه مداوم در سگ گردد. بنابراین ضروری است بدانید کدام غذاهای انسانی برای سگ ها ممنوع می باشد تا از مصرف آنها جلوگیری شود.

حس بویایی سگ چندبرابر انسان است

حس بویایی پیشرفته ترین حس در سگ میباشد. سگها به طور متوسط در بدن خود بین 150 تا 300 میلیون سلول بویایی دارند که در قیاس با پنج میلیون سلول بویایی موجود در انسان، خیلی زیاد است؛ بنابراین حس بویایی سگ چند برابر انسان است.

به همین خاطر آنها قادر به شناسایی ذرات موجود در هوا یا روی اجسام هستند. همین طور می توانند محل دقیق بو را مشخص نمایند. سگها حافظه بویایی به شدت خوبی دارند. به عبارت ساده تر همانطور که ما می توانیم یک نفر را از طریق دیدن و حس بینایی تشخیص دهیم، سگ ها هم می توانند ما را ازطریق حس بویایی خود شناسایی نمایند.

با داشتن چنین حس بویایی حساسی که در وجود سگها است، جای تعجب نیست که هر بار به خیابان میروند، هیجان زده شوند. بنابراین ممکن است رایحههایی که برای ما به عنوان انسان خوشحال کننده است، برای سگها نفرت انگیز باشد.

سخن پایانی

سگها را می توان از بهترین کاراگاههای دنیا دانست. چون که حس بویایی این حیوان به قدری قوی است، که می تواند بو های خیلی زیادی را به خوبی تشخیص دهد. این حس قوی سبب شده تا سگها بتوانند با استشمام بو ها، حتی بتوانند زمان را هم شخیص دهند. در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد بویایی قوی سگ ها در اختیار شما قرار دادیم.

جهت خرید مواد شیمیایی مدنظر در صنعت و کسب و کار خود همین حالا با مشاورین شرکت شیمی سنتر تماس بگیرید.

2 نظر در “مواد شیمیایی از بین برنده حس بویایی سگ

  1. فاطمه گفت:

    سلام ، واقعا لذت بردم از اطلاعات جالبی که در این مقاله نوشته بودید. من قصد سفر به چین دارم میخواهم با خودم مواد غذایی ببرم اما در فرودگاه چین سگ هایی هستند که مواد غذایی رو شناسایی میکنن. برای رد شدن از دست این سگ ها پیشنهاد شما چیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. ناشناس گفت:

      سلام مواد غذایی نبرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *