انتقاد و شکایت

ما مایل هستیم از رضایت یا عدم رضایت از خود شما آگاه باشیم

به ما ایمیل بزنید
Info@chemicenter.com
واحد رضایت مشتری
آدرس دفتر فروش تهران
تهران، خیابان ستارخان ، خیابان شادمان ، کوچه 1 ، پ3

در دنیای شیمیایی که ما در آن قرار داریم، همه چیز بر اساس ترکیبات و روابط پیچیده‌ای که خلق می‌شود، پایه‌ریزی شده است. اینجا، ما به عنوان یک تیم علاقمند به ایجاد تفاهم و رضایت شما، مشتریان عزیز، هستیم. اما هیچ چیز به صورت کامل پیش‌بینی نشده و بدون خطا نمی‌تواند به انجام برسد.

شما که با اعتماد به ما، در این سفر مشترک شده‌اید، بهتر از همه می‌دانید که گاهی اوقات ممکن است کوچکترین دلیلی باعث عدم رضایت شما از خریدتان شود. ما درک می‌کنیم که هیچ کس در دنیا نمی‌تواند از خطاها و اشتباهات فرار کند، اما از طرفی، ما مصمم هستیم تا در هر مرحله از این مسیر، از جمله در لحظاتی که شما از خرید خود راضی نیستید، در کنار شما باشیم.

در اینجا، یک فرصت برای بهبود وجود دارد، یک فرصت برای اصلاح، و یک فرصت برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌های ما. به همین دلیل، ما تصمیم گرفته‌ایم یک "صفحه انتقاد و شکایت" را در وب‌سایت خود ایجاد کنیم. این صفحه نه تنها به ما کمک می‌کند تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم، بلکه به شما نیز اجازه می‌دهد با ما در ارتباط باشید و مشکلات خود را بازگو کنید.

اما بیایید کمی تصور کنیم...

یک روز آفتابی، مشتریی به نام آرمان، پس از خرید محصولی از سایت ما، احساس کرد که به دلایلی از خرید خود راضی نیست. اما آرمان یک تصمیم شجاعانه گرفت. به جای اینکه این احساس نارضایتی را در خود نگه دارد، وارد صفحه انتقاد و شکایت شد.

آرمان داستانش را با دقت شرح داد. از اینکه چگونه او وارد ماجرای خرید خود شده بود، تا آخرین لحظه که به دلایلی از محصول خریداری شده راضی نبود. او نه تنها مشکلات را تشریح کرد، بلکه پیشنهادهای خود را برای بهتر کردن تجربه خرید در آینده نیز ارائه داد.

ما به عنوان یک تیم فرهنگی و مسئولیت‌پذیر، به این داستان گوش کردیم. از زمانی که آرمان تا صفحه انتقاد و شکایت وارد شد، ما به جای ترس از انتقادات، از آن‌ها به عنوان یک فرصت برای بهتر شدن استفاده کردیم. ما اقداماتی را برای اصلاح مشکلات انجام دادیم، با آرمان در ارتباط بودیم و از نظرات ارزشمندشان بهره‌برداری کردیم.

امروز، آرمان دیگر از مشتریان نهایی ناراضی‌ای نیست. او احساس می‌کند که با توجه به شنیدن، فهمیدن و ارتقاء‌یافتن، ما از یک تجربه ناراضی‌کننده به یک رابطه قوی‌تر و مثبت‌تر با او دست یافته‌ایم.

با تشکر از شما که در این مسیر با ما هستید، ما تا ابد به دنبال بهبود و پیشرفت خواهیم بود.

با احترام، تیم ما